KONST / Litografier / Färglitografier 12178547
nr 1217 8547
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografier, 2 st, "Vyer från Amlapalalsi". Signerad, daterad -77, numrerade 42/375. Lösa blad, bladets mått: 43x59 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.600 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 19 november 2018
kl 20:26:37
1.000 kr
1.200 kr
1.500 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson